| amdr001 a întrebat:

Hey! Cum pot sa imi deblochez telefonul? Am un Samsung galaxy Ace Plus si am setat sa il deblochez cu model, nu cu numere! Un coleg a incercat de prea multe ori sa ghiceasca modelul, eu nu am vazut, si i-a aparut de cateva ori "asteptati 30 de secunde, apoi reincercati..." dar acum imi cere contul Google. Telefonul nu era conectat cu contul meu, era cu un cont de-al unui unchi de-al meu, care e in strainatate acum, si nu poate sa imi dea contul si parola. Nu stiu cum sa fac, as vrea sa fac cumva sa revina la setarile din fabrica. Stiu ca se va sterge tot din telefon, dar nu am asa multe chestii pe el, ca abia l-am luat.Deci eu nu pot umbla pe el decat tastele din lateral, iar pe ecran am doar sa scriu contul cu care ma loghez pe Google, sau Google Play, sau Samsung apps! Habar nu am cum sa procedez! Dau funda la raspunsul care merge, si vot la toate raspunsurile, ideile bune! happy

Răspuns Câştigător
| kaBooMx a răspuns:

Scoti bateria, apesi pe butonul de volum si de deblocare (nu sunt sigur daca astea), si apoi il reformatezi. Uite un link: http://www.youtube.com/watch?v=jnxXvgxVDN4
Si daca nu te ajuta, scrie pe google Samsung Galaxy Ace Recovery Mode. Funda?

| Kleoo a răspuns (pentru kaBooMx):

A mers?

| ElRaPpeR a răspuns (pentru kaBooMx):

Ii dau "reboot" dar cand il deschid imi da-mi scriu contul de google :'( am telefonul' de cateva zile si deja l-am blocat....Cred ca trebuie sa-l duc la un service...Dar nu stiu pretu'

7 răspunsuri:
| NoName23 a răspuns:

So mie m-i s-a intamplat asta si nu stiu daca merge fara internet sa fara ca wi-fi ul sa fie activat. Va rog dati-mi un raspuns!

| cotan a răspuns:

Salut. si eu am tot Samsung galaxy ace plus... procedura e relativ simpla dar ar trebui sa imi dai id u tau de mess ca sa putem vb.

| Nicolae_Nycoll_2000 a răspuns (pentru cotan):

Poti sa mi.l dai tu?

| cotan a răspuns:

Salut! am si eu un Samsung galaxy ace plus. la al meu nu am patit asa dar am patit cu un alt telefon sa il blocheze cineva ...procedura e simpla trebuie resetat la setarile din fabrica...pentru mai multe informatii abel_for_jesus pe mess

| Stroescu_Marian_1979 a răspuns:

Poate sa-mi spuna si mie cineva cum sa procedez cu un tel Samsung galaxy ace l-am luat si am grsit modelul de mai multe ori si acum imi cere numele de utilizator si nu stiu mail adresa de mess stroescu _marian. multumesc anticipat