| alma200033 a întrebat:

Hey! Cum pot sa trec de pe Linux pe Windows? Am incercat dar nu reușesc!

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu poti trece in sensul ca esti obisnuita cu linux sau nu stii sa treci la Win?
In ambele cazui, solutia este vointa: "exista solutii pentru aproape orice, iar, daca nu gasesti vreuna, incearca sa-ti faci tu una".

| Mirel4412 a răspuns:

Pai iti faci un stick cu windows 10 de pe site ul original Microsoft. Intrii in boot menu depinde ce tasta ai tu setata si dai sa booteze de pe stick. Daca nu te descurci gasesti sute de tutoriale sau mii pe Youtube.

| Skarr a răspuns:

Pai ai stick cu Windows pe el? Booteaza pe stick si îl instalezi. Nu știu cum e când ai linux dar ar trebui sa fie la fel. Sau ce nu reușești să faci? Explică mai in detaliu

| TsukushiMakino a răspuns:

Buna! Daca vrei sa te acomodezi cu Linux sa vezi daca iti place, iti recomand sa il instalezi pe o masina virtuala, o sa ai nevoie de un fisier ISO, poti afla mai multe cu un simplu search pe google. Si ai grija ce versiune de Linux vrei sa iti instalezi pentru ca depinde de configuratia PC-ului tau. Daca nu instalezi versiunea compatibila, s-ar putea sa ai probleme pe partea de hardware. Dar daca nu reusesti acasa, cel mai bine ar fi sa iti duci PC-ul la un prieten sau la un centru specializat in acest domeniu. Sper ca a fost util raspunsul meu. Succes! happy

| Mirel4412 a răspuns (pentru TsukushiMakino):

A zis ca vrea sa treaca la windows, citeste mai bine inainte sa raspunzi

| L213A a răspuns:

Depinde pe ce linux esti. De ex. pe Ubuntu ai nevoie de un program numit "WoeUsb". poti cauta tutorial de instalare pe YouTube.