| Ioanantonia a întrebat:

Hey..de cate reporturi sau spamuri ai nevoie ptra a inchide un anume cont pe fbbatting eyelashes. funda

2 răspunsuri:
| Ioanantonia explică:

NU cred ca intelegi.e o persoana care ma hartuieste se da drept mine....imi pateaza numele. poate sunt o persoana publica si nu vreau asta

| MrHeadshot a răspuns:

Aţi observat probabil cât de nasoale şi total inestetice sunt acele checkin-uri ce-ţi apar pe wall. Checkin-uri făcute de nişte prieteni care-au dat click pe ştiu eu ce link sperând să definească ce hruşcă a numit ca fiind "ler„. Eu m-am săturat să văd cât de prost trebuie să fi să dai click pe aşa ceva, m-am săturat să spun că numai un tâmpit, tâmpit da maxim. să n-ai tu puţintică minte să-ţi dai seama că nu-i bine să clickuieşti pe alea că spamezi jumătate facebook-ul şi că enervezi pe toată lumea. Încep să cred că o fac intenţionat, fiindcă altfel nu-mi explic. Vreau să cred că o fac intenţionat astfel îmi şterg jumătate prietenii.
Ideea e simplă, ca să scapi de acele checkinuri ca să-ţi apară pe wall, checkinuri pe care tu nu le doreşti trebuie să:
1 – Account settings / Setările contului
2 – Privacy Settings / Setări de confidenţialitate
3 – How tags work (edit settings -> tag review -> este pe of, pune-l pe on)
Nu te scapă de spam, doar că n-o să-ţi apară pe wall. Orice tag ce o să-l primeşti o să-ţi ceară aprobarea dacă să-ţi apară pe wall sau nu. E simpluţ, fără bătaie de cap.
Să-ţi fie de folos!
Nu trebuie sa inchizi un cont Facebook din cauza Spam-urilor pentru ca le poti bloca!