| anonim_4396 a întrebat:

Hey! De ce laptopul meu merge foarte lent și de abia l -am cumpărat?

10 răspunsuri:
| Swae a răspuns:

Nasol sa-ti iei un produs deja defect

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Ce specificatii are? Daca are un procesor slabut si HDD nu ma mir sincer.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce specificatii are, depinde cate aplicatii ai pe el, depinde ce programe ruleaza, depinde cat de mari sunt jocurile instalate samd.

| danbnz a răspuns:

Poate isi ia update-uri.

| Wr3nch a răspuns:

Are Windows 10? Daca da probabil descarca updates.

| Nemessys a răspuns:

Depinde la ce-l folosesti si ce componente are. Poate ti-ai luat un laptop fara a citi exact ce contine si e intr-un fel normal sa nu aiba performanta la care te-ai fi asteptat. Dar intrebarea este, la ce se misca greu mai exact? Din cate stiu eu, orice laptop, indiferent ce piese ar avea, fie si el de 1000 de lei, ar trebui sa se miste mai mult decat ok cel putin in desktop sau pe browser. Daca ceva ti se pare ca nu este in ordine du-te cu el de unde l-ai cumparat si explica-le situatia.

| xFlo699 a răspuns:

Bună, probabil ai un laptop low specs, cu HDD și procesor slăbuț, placa video de 1gb, din astea, recomandările mele sunt următoarele: folosește un Windows care consuma mai puține resurse, as zice Windows 7 32bit dacă nu faci gaming, dacă faci gaming atunci win 7 64bit, folosește browserul brave, e cel mai bun browser și poți câștiga și bani din el, sper ca te am ajutat. Seara faina

| BuLaNNNeL a răspuns:

Pune sistemul de operare pe un ssd. Driverele le ai instalate?
Update?

| alma200033 a răspuns (pentru Wr3nch):

Ii linux

| gabicoo a răspuns (pentru alma200033):

Nasol! Pe Linux nu ar trebui să ai astfel de probleme. Oricât de slabă ar fi configurația cu Linux ar trebui să zboare!
Solutia! Dacă l-ai luat de pe un magazin online retur și banii înapoi!
Totuși așa de curiozitate: ce brand e? ce procesor are? RAM-ul cât e? HDD-ul ce capacitate are? Câteva detalii!