| thepurge9005 a întrebat:

Hey,deci merita un laptop de gaming Lenovo y7000 cu procesor I5 9300H 8 GB RAM si placa video NVDIA GTX 1650 4 GB? As vrea sa situ cum s-ar misca pe jocurile cu graphica mai intensa (fps).

Răspuns Câştigător
| Numepubliccasavadalumea a răspuns:

Depinde ce jocuri
Eu te-as sfatui sa iti cumpari mai bine un pc pentru ca procesoarele de laptop sunt mai slabe decat cele de pc
De exemplu un i5 de pc e mult mai puternic decat un i5 de laptop.
Placa video este buna
Cred ca ti-ar merge gta5 in 60fps poate chiar mai bine dar nu cu setarile la maxim!

4 răspunsuri:
| Feyenooord666666 a răspuns:

Calculatoarele sunt mai degraba de gaming.

| CNot3 a răspuns:

Nu-ti lu.a gtx 1650 e varza in comparatie cu 1660, mai bine i-ati cu 1660ti sau 1660. (cel mai bine iti recomand un i5 9400f, rx 580 sh de pe interlink, e un build de pc da e bomba.

| thepurge9005 explică (pentru CNot3):

1660ti e mult mai scump, laptopuri-le cu 1660ti incep de la 4500 de lei.

| thepurge9005 explică (pentru CNot3):

Sa iti construiesti un pc e mult mai scump decat un laptop + iti trebuie monitor decent de 144 hz care mai costa si 1300 de lei