| catalinaaaaaaa21 a întrebat:

Hey :*! Este adevarat ca la Apple Ipad trebuie sa ai o cartela pe care o incarci, pentru net? Sau merge si wireless? spuneti. mi si mie daca merita sa il iau, pareri. mersiiiii :* [FUNDA]

3 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Pentru Internet 3G ai nevoie de cartela micro-SIM (e ca cea SIM normala doar ca e mai mica) iar pentru wireless trebuie sa fii aproape de un hot-spot sau sa ai wi-fi in casa. Oricum trebuie sa ai un Ipad cu wi-fi și 3G.

| sonny89 a răspuns:

Wireless-ul functioneaza excelent la iPad. Dar se poate folosi si o cartela pentru a fi conectat la internet in afara acoperirii unui router wireless, insa aceasta trebuie sa fie un micro SIM (se poate taia o cartela obisnuita la dimensiunile de 12x15 mm, conteaza doar partea metalica cu circuitele acelea).
Recomand iPad, merita!

| Ema_7462 a răspuns:

Am avut unul si chiar NU se merita! e o tampenie care merge greu...acum am o tableta Samsung galaxy tab si e super buna!