| TFKatarina a întrebat:

Hey guys! Am o problema cu laptop-ul.Ecranul se stinge singur.Ca si cum s-ar duce pe sleep mode insa ca sa il reaprind trebuie sa apas pe buton.Tin sa mentionez ca nu se stinge de tot, iar cand il repornesc este in stadiul in care era pana inainte sa se stinga.
De exemplu:
Aseara ma jucam sa-mp si, fara sa fac nimic dintr-o data s-a sting.L-am repornit de la buton si s-a aprins in samp.Si nu, nu am apasat din greseala pentru ca am mai patit chestia asta de cateva ori si in alte ipostaze.
Tin sa mentionez ca nu e de la cooler, deoarece nu se stinge cu totul si nici nu se supra incalzeste.

6 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Vezi in Control Panel, la "Power Settings" cum e pus pe sleep, la ce interval, schimba in "never", apoi cauta pe net driverele, poate e de la ele.

http://www.touslesdrivers.com/? v_page=29

Acolo gasesti drivere, dai pe "Mes_Drivers_3.0.4.exe" si de acolo o sa caute automat, apoi descarci si instalezi tu ca iti apar link-urile.

Altceva in afara de asta nu am idee.
O zi buna :D

| TFKatarina explică (pentru PersonajFictiv):

Nu este de la sleep.Cat despre drivere nu are cum deoarece abia stapamana trecuta a inceput sa faca asa.Iar windows-ul cu driverele il am de un an.Insa multumesc oricum, bafta! happy

| PersonajFictiv a răspuns (pentru TFKatarina):

Exact,ai de un an,deci poti sa verifici poate trebuie un update,iar acel update iti poate rezolva problema.
E gratis, dureaza cateva minute, n-ai ce pierde.
Si, ai scanat cu vreun antivirus?
Recomand Malwarebytes, il descarci de aici:

https://www.malwarebytes.com/

Daca nu merge nici asa, poate e de la alimentator.
Daca nu, schimba windows.

| TFKatarina explică (pentru PersonajFictiv):

Update-urile le am la zi, iar cat despre antivirus da.Il curat in fiecare luna de ceea ce nu folosesc si scanez.Am sa verific cablul de alimentae totusi.Multumesc mult happy

| jonelx6 a răspuns:

Am avut aceeasi problema. Ca sa scapi de problema (eficienta de 95%) urmeaza intructiunile:
1. Control panel
2. power options
3. change plan settings
4. change advanced power settings
5. processor power management
6. maximum processor state>70%
Nu iti va afecta performantele, dar iti va tine procesorul stabil, si nu se va mai inchide laptopul

| TFKatarina explică (pentru jonelx6):

Tocmai am facut asta. Sper sa functioneze, multumesc mult si bafta in toate happy