| ancaraluca a întrebat:

Hey, La multi ani lume! Ma poate ajuta si pe mine cineva va rog happy Am incercat sa imi copiez niste poze din telefon in laptop si acum nu le mai am..idee este ca eu nu am apucat sa dau nici macar copiere pentru ca pozele sau salvat in telefon intr-un alt folder pe care nu le pot deschide deoarece nu le mai citeste. Exista vreun program sau pot face ceva sa imi pot recupara pozele? happy Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| aalexei a răspuns:

Cine nu le mai citeste, laptopul sau telefonul? Intra mai intai din telefon si vezi ce volum liber/ocupat are memoria ca sa-ti dai seama daca contine ceva info. Localizezi unde se afla pozele tale, conectezi telefonul la laptop prin usb si incerci din nou sa le copii.

| ancaraluca explică (pentru aalexei):

Telefonul nu le mai recunoaste deloc, iar in laptop le pot deschide doar cu vlc.ul, nu stiu unde este problema...sad

| aalexei a răspuns:

Cunosc situatii cand virusii cripteaza fotografiile si ele nu mai pot fi deschise pana nu platesti sa ti le decripteze, este asa ceva. Dar la tine nu cred ca e aceasta problema. Trebuie sa vad.

| ancaraluca explică (pentru aalexei):

Posibil sa fi avut virusi in cardul de memorie sau...nu pot sa imi dau seama ce s-a intamplat.