| anonim_4396 a întrebat:

Hey, laptopul meu are niste probleme de programare iar un prieten mi-a sugerat sa folosesc teamviewer ca sa imi acceseze laptopul si sa il rapare. Acum vreau sa stiu daca imi poate accesa parolele sau conturile fiindca nu vreau sa le vada.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Fereste-ma, Doamne, de prieteni, fiindca de dusmani stiu sa ma feresc".
TeamViewer = program pentru a vedea calculatorul de toti care sunt in echipa
Daca te conectezi cu TV, atunci cel/cei conectati pot vedea si umbla in calculatorul tau, exact cum ar sta sezut in fata lui. Mai mult, pot porni si folosi orcare program, pot umbla la orice setare etc. de pe calculatorul tau.
Intrucat parolele (si alte date confidentiale) sunt stocate pe calculator, este suficient ca prietenul tau sa le caute la locul potrivit.
Te sfatuiesc sa-ti copiezi programul de reparat intr-o arhiva zip sau rar, iar arhiva sa-l trimiti prietenului, atasat la un e-mail sau pe o comunicare de socializare. La fel, sa trimita inapoi programul corectat pe acelasi cale.

Daca totusi folosesti TeamViewer, atunci foloseste-l doar pentru termen foarte scurt, dupa care deconecteaza-te! Astfel nu va avea suficient timp pentru a cotrobai prin calculatorul tau.

| sierra1 a răspuns:

După ce iese, rămâi SAFE

| mihai69 a răspuns:

Nu, dar dacă ai parola salvată în browser, ar putea accesa conturile respective. Dar pe de altă parte, tu vezi permanent pe ecran ce anume face el, iar dacă ai impresia că-și bagă nasul unde nu trebuie, închizi sesiunea.

| PainTech a răspuns:

Daca nu ai fisiere cu parole ampulea puse pe Desktop nu iti fa probleme.

Sau le poate vedea din Chrome la parole, dar presupun ca tu nu stai degeaba acolo, tu vezi tot ce face el.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu nu as avea încredere in prieteni. Îți poate descărca aplicații si sa aibă acces permanent la calculatorul tau.

| flixbuster a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Ihi, mai bine ai incredere in dusmaniwinking

| JicaContra a răspuns:

Ce e aia "leptipul"?
un fel de lopata?
cum pui teamviewer pe o lopata?!?

SI SA NU IMI SPUI CA E LAPTOP, ca teamviewer ai scris foarte corect!

| TheGentleman a răspuns:

Nu poate

| ReignForest a răspuns:

Cu teamviewer poți vedea tot ce are acea lersoană pe desktop și browser și invers