| ArktykU a întrebat:

Hey lume,vreau sa stiu daca: am un procesor bunicel, problema e ca am 2GB RAM,imi voi cumpara, am 32 bit, scrie "Procesor tip 64 biti" inseamna ca pot sa imi pun 64 biti?

Răspuns Câştigător
| winDZ00R a răspuns:

Nu ai cum. nu te lua dupa ala! daca placa de baza este de 64 (adica model mai nou) iti merge, daca placa este model vechi, iti accepta decat 32 de biti! Poti sa iti demonstrezi si singur daca nu crezi! Sper ca ti-am fost de ajutor

| ArktykU explică (pentru winDZ00R):

E nouawinking

| ArktykU explică (pentru winDZ00R):

Ai dreptate, am incercat sa fac chestia asta si aproape mi-am distrus procesorul (Desigur include placa de baza etc)

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce sa-ti pui! Nu mai scrieti cand dormiti fratilor!

| ArktykU explică (pentru K0sti):

64 biti ma omule

| K0sti a răspuns (pentru ArktykU):

Totusi, poate reusesti si tu sa pui o intrebare in mod coerent! Ca sa nu lasi impresia ca esti agramat!

| Laurentiu_Negrea_1995 a răspuns:

Da poti