| Roxpook a întrebat:

Hey! Ma puteti ajuta cu o problma urgenta?
Am un card de memorie San Disk de 2 GB si intr-o zi cand am facut poze cu aparatul de fotografiat o prietena a descarcat pozele si avea virusi in calculator ca atunci cand am venit acasa sa le descarc si eu mi-a intrat antivirusul si mi-a stres foldarul cu poze.Si acum fac poze si pe aparat le vad dar pe calculator nu este foldarul si nici o poze.Ce pot face ca sa le vad si sa pot sa le descarc?crying

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Virusul s-a copiat si si-a facut o comanda pentru "autorun" (autolansare, este un fisier, de obicei ascuns de catre virusi "autorun.inf"). nu cred ca ti-a sters niciun folder antivirusul doar ca a blocat virusul. iti recomand sa scanezi tot card-ul cu antivirusul ca sa-l curete dupa care sa "vaccinezi" calculatorul si card-ul cu http://www.pandasecurity.com/homeusers/downloads/usbvaccine/