| Carasin a întrebat:

Hey, mie mi s-a ars o placa de ram, ce se întâmplă dacă îl iau de la laptop și îl pun la mine la PC?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Nici nu se potriveste. Ram-ul de laptop e fizic mai mic decat ram-ul placii de baza a unui PC. Iti trebuie alta. Si vezi sa fie de acelasi tip (dd3 sau 4) si de aceeasi frecventa cu cealalta placa ramasa functionala.

2 răspunsuri:
| RappaNow a răspuns:

Mai bine nu incerci asa ceva, risti sa iti arzi alte componente daca ceva nu merge bine, iti recomand sa cumperi alta placuta ram.

Bula
| Bula a răspuns:

Nimic.
Nu se potrivesc fizic in soclu.