| Sketch2 a întrebat:

Hey, o problema aici... Sora'mea de 2 ani a dat cu pixul (cu pasta nu gel sau mai stiu eu ce) pe tableta mea grafica Wacom Bamboo Pad, si nu stiu cum sa curat. Nici nu stiu la ce categorie sa bag asta, oricum dau funda.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa nu dai cu diluant (dizolvant cum a zis desteptul ala)! Se duce dracu'. Vata si spirt sau servetele speciale pentru ecrane.

| Adbbmsh a răspuns:

Incearca cu putin dizolvant imbibat intr-o bucata de vata si freaca gentil, daca observi ca nu se duce incearca cu o solutie de geamuri gen clean, nu stiu.
Sper sa rezolvi asta

| halogen001 a răspuns:

Cu un servetel de hartie si putin alcool sanitar. (sa nu fie prea mult alcool ca sa nu inntre in tableta)

| CPAElites a răspuns:

Poti incerca cu dezinfectant din acela de maine care contine alcool sau CU PARFUM!

| Yule a răspuns:

Incearca cu alcool sanitar si vata.