| ares8 a întrebat:

Hey!
Poate parea puierila intrebarea,dar as dori sa-mi raspunda un fotograf, de ce in momentul cand fac fotografii nu se uita la display-ul aparatului ci prin fatnta aceea mica pentru ochi. Nu inteleg diferenta, nu-mi dau seama ce se vede in plus pe acolo si cum ajuta asta.
Scuzati nepriceperea si multumesc pentru atentie!

Răspuns Câştigător
| Mykymu a răspuns:

Pentru ca este ca si cum te-ai uita cu ochiul liber, poti vedea totul natural. Oricat de bun ar fi ecranul, lumina soarelui si pixelii pot strica vizualizarea prin ecran. Concluzie: Prin ecran e mai natural si mai clar.
Funda?

1 răspuns:
| aannoonnimaa74 a răspuns:

Hei. eu sunt fotografa. raspunsul este pentru ca e celasi lucru daca te uiti prin display sau prin fanta pentru ochi, prin acea fanta vezi pracic displayul, doar mai clar, mai ales pe soare. asa e si cu telefonul mobil, cand e soare, nu-i prea vezi displayul, de aceea.