| Lipsa47 a întrebat:

Hey pot pune sistemul de operare android pe orice telefon?,... vreau sa-l pun pe un Samsung corby.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti pune android doar pe telefoanele care suporta android, corby are sistem de operare Samsung Touchwiz, deci nu poti pune pe el android

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mda, deci, sis de operare nu se numeste toch wiz, aia e o interfata. Ca e adaptata si al android. Dar ideea e ca nu poti pune asa ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru sltlp):

Am spus ceea ce este trecut pe siteul producatorului la Operating system : Samsung Touchwiz 1.0

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, si galaxy s2 are touchwiz 4, si asta isneamna ca nu e andoid, nu? Nu exista pic de logica, mai analzieaza odata, poate itnelegi ce zic eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sltlp):

Esti dus cu capul rau de tot, am zis ca are SAMSUNG TOUCHWIZ adica sistem de operare de la Samsung, la galaxy s2 de care zici tu se specifica " Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich) with TouchWiz UI 4.0", ce nu iti este clar? te bagi ca musca si ramai tot asa... daca am zis ca am scris exact de pe site ul producatorului

| anonim_4396 a răspuns (pentru sltlp):

Si daca te uiti mai atent, iti recomand dioptrii mari, am scris sistem de operare SAMSUNG (dupa care am scirs touchwiz) si nu am scris "sistem de operare touchwiz"
iti urez o viata usoara laughing

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu iti urez o viata direct proportionala cu iq-ul tau, format din 2 difre, si probabil suma lor fiind 1000 in baza 2. Retine, d aca esti paralel, nu te implica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sltlp):

Saracul... laughing astia ca tine fac umbra degeaba, inteligentule, inginerule, doctor in sisteme de operare.
Tu esti in stare sa pui sistem de operare pe un telefon fix din 1990 la cat te duce capul
mai explic o singura data pentru prosti (aviz srsdani) :
am zis omului ce sistem de operare este specificat pe site-ul producatorului si am zis ca nu se poate android, omul a fost multumit.
Se trezeste "nentu" srsdani (adica tu, folosesc alta persoana sa intelegi) si incepe cu explicatii ingineresti laughing, nu stiu unde ai vazut tu ca am zis ca sistemul de operare este Touchwiz, pur si simplu am copiat de pe site-ul producatorului.
Faptul ca am copiat de acolo este mai credibil decat ce mananci tu verzi si uscate

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Aviz pentru cei prezenti la spitatul de nebuni care nu au primele 4 clase primare. DAca esti prost, si... bou, stia deoparete. Aici e un site http://en.wikipedia.org/wiki/TouchWiz sa te documentezi, ca na, daca esti bou, nu stii sa citesti, poate chiar esti semianalfabet. Daca nu ai chef sa citesti, iti zic eu ceva importnat. Asa ca uite : "TouchWiz is a touch interface developed by Samsung Electronics with partners, featuring a full touch user interface. It is sometimes incorrectly identified as an operating system." Ce e de subliniat: "TouchWiz is a touch interface" adica touchwiz e o interfata touch si "It is sometimes incorrectly identified as an operating system." adica este incorect definit ca sistem de operare. Nici nu stiu de ce imi perd timpul cu tine, cu caposi de astia. Vezi ca am dreptate, vezi ca esti praf, dar nu te lasi.