| Anonimusrocraft a întrebat:

Hey salut tpu.Am un laptop Hp Intel celeron si peste o luna imi iau altul.(sa imi ziceti care e mai bun Asus sau Dell) si acest Hp am niste probleme palpaie ecranul 2-3 secunde si merge si apoi iar 2-3 ia freeze si se face alb. ce pot sa fac i-am dat si resetare din fabrica... si sa nu il mai duc la reparat ca nu merita. ca imi iau altul dar vreau sa mai ma joc pana imi iau pe celalalt.Sa fie de la placa video sau de la altceva. Daca vreti sa ma intrebati ceva ma puteti contacta pe Instagram : bogdancelm

4 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Nu conteaza firma, conteaza specificatiiile.
Raspunde la intrebari :
1.Cat de mare e bugetul tau?
2.Ce vei face pe laptop?

| Anonimusrocraft explică (pentru Superior):

Cs go, zula, minecraft, paladins, samp o sa ma joc pana in 2, 500 de lei

| Superior a răspuns (pentru Anonimusrocraft):

Daca poti face un efort pana la 2600 lei ai parte de un laptop foarte performant : https://www.pcgarage.ro/......dos-black/ i5 cu 4 nuclee, 8GB DDR4 si un MX 150 care este echivalentul unui GT 1030.
Vei rula cu usurinta jocurile respective si inca cum, dar daca nu poti sustine depasirea bugetului cu inca 100 lei, ai https://www.pcgarage.ro/......teel-gray/ dar nu recomand caci are 4GB de RAM, iar in ziua de azi minimi ar fi 8GB.
De asemenea i7-ele ala e dual-core fata de i5 care e un quad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de buget... Eu iti recomand i3 si video dedicat. Gasesti asa ceva la 1500ron