| SuntEuMario a întrebat:

Hey salut TPU recent un prieten m-a rugat sa ii fac un build in jur de 2000 lei si cam asta am putut sa gasesc: CPU pentium g4560 (generatia a7 a)
GPU gtx 1050 ti
MBO GA b150m-HD3
PSU Sursa Techsolo 650W STP-650, 6 x SATA, 3 x Molex, PCI-Express, PFC Activ
Hard disk Sata III 7200 rpm, 64mb
Ram crucial DDR4 2133mhz
Case Segotep Blade Black

3 răspunsuri:
| SuntEuMario explică:

Astept parerile voastre.

| Mihai1810 a răspuns:

Cata memorie ram ai pus? Ce memorie are placa video pe care ai pus-o?

| Gonrax a răspuns:

O să-ți facă bottleneck procesorul (adică procesorul e prea bun față de placa video și cel mai probabil se arde).