| Pepyo a întrebat:

HEY TPU! Am 2 memorii hyper x de 4 GB in total și ma gandeam daca aș mai adaug o memorie de 2 gb sau GB gen alt tip ar functiona? adica sa am 6 GB ram?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Annonnymus005 a răspuns:

Da,sa fie acelasi voltaj, acelasi tip(DDR2, DDR3, DDR4) iar daca o memorie are frecventa mai mica vor functiona toate la frecventa cea mai mica

| Pepyo explică (pentru Annonnymus005):

Am memorii Hyper X... dar cealalta memorie e Crucial sau Kingstom ma rog e verde, Cum imi dau sesama Ce tip e DDR3 SAU DDR4?