| Ioanapop123451 a întrebat:

am iphone 6, si cunosc persoane care si ele au iphone 6 si pozele lor scot poze cu mult mai clare, prima data unii imi spuneau ca e posibil ca iph ul meu sa fie fake dar m-am informat si nu e. sau e posibil sa si editeze pozele? Sau din cauza foliei de sticla? Pls ajutor

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Ai grija sa ai lentila curata si sa nu fie nimic peste ea (husa, folie), si sa faci poze intr-un mediu bine luminat. Mai uita-te o data in setari si asigura-te ca ai rezolutia data la maxim si modul de captura pe automat sau detectie fata/zambet. Daca folosesti o alta aplicatie pentru facut poze, vezi ce setari si filtre au setat prietenii tai.

| Ioanapop123451 explică (pentru tpuuser999):

In ce loc la setari se gaseste" :"rezolutia"?

| tpuuser999 a răspuns (pentru Ioanapop123451):

Gasesti aici cateva exemple:
http://iphonephotographyschool.com/iphone-camera-settings/

E de ajuns sa te uiti la exemplele de setari, nu trebuie sa citesti articolul.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Verifica setarile la camera.
2. Cand faci poze, asigura-te ca ai focalizat ce vrei sa fotografiezi.