| marrr a întrebat:

Hey TPUhappy. Am luat un joc de pe google si in urma instalarii acestuia au rezultat doi virusi[trojan]. Mi-a aparut o casuta in care singura optiune era "Move to vault" si am dat acolo, dar cand am cautat la anti-virus [AVG] in acea chestie cu Virus Vault aparea virusul si jos scria "Delete", "Restore" si "Restore as.". Cum fac sa sterg virusul si ce e de fapt acea lista cu vault? I-am dat o data delete si acum cateva minute aparu iar acel chenar care imi spunea ca am virusi, dar cand dau scan cu AVG-ul, nu gaseste niciun virusthinking Ce sa-i fac?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi da, din păcate ăsta îi motivul pentru care am renunţat la Acest antivirus, cu părere de rău că are firewall şi scaner de e-mail, dar îşi crează un folder, innacesibil în care stochează toţi viruşii drtectaţi, în loc să îi şteargă. Aşa mi-o dat şi mie când am vrut să şterg un virus detectat, deci nu se poate, dar nu este în pericol PC-ul tău, numa spaţiul pe HDD va creşte o dată cu detectarea mai multor viruşi; sper să nu fie cazul happy
Orficum în caz că vei reinstala Windows-ul cândva îţi recomand Avira antivirus free, care deşi nu are un firewall arte o rata de detecţie de peste 90 la sută, se actualizeaqză constant şi fix la 24 de ore şi şterge toţi viruşii detectaţi.Nu îţi recomand dezinstalarea AVg şi apoi instalarea Avira fără un freesh install la Windows.Deci nu ai ce să îi faci, aşa e el construit.Succese

| Sinedd a răspuns:

Deja poti sa-ti iei la revedere de la sistemul de operare, trebuie sa-l instalezi din nou...ca asa ca n-ai ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia e lista cu virusii mutati in carantina, daca ai dat scan si nai virusi inseamna ca nu ai.