| anonimguy3 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta dar pls HELP! Am o problema cu castile mele SOMiC G927, de curand se aude un bazait in microfon care ma egzaspermeaza! :@ Cand vorbesc pe skype cu prietenii se aude un bazait la ei. Ba se aude tare ba incet si cateodata se aude si la mine. Cand vorbesc cu ei pe skype si ne jucam niste jocuri online sau co-op se aude foarte tare la ei. sad

Am umblat pe la setari sa vad ce are am dat volumul la microfon mai incet cam pe la 10-15% dar tot se aude. Microfone boost e off deci sa nu zica cineva opreste microfone boost. Am renuntat si la boxele mele mai vechi care scoateu si ele niste sunete ciudate cateodata crezand ca e de la boxe dar nu e asa. Dar nu se auzea nici un bazait nici atunci cand aveam boxele acelea.

Cand vorbeam cu prietenii mei pe skype am oprit microfonul sa vad daca se mai aude si nu se mai auzea nici un bazait. sad

Mentionez ca eu nu am placa de sunet. Ce sa aiba oare? O face scurt pe undeva? Sau ce are.

PS: faza cu instalatia de impamantire, nu cred ca are legatura pentru ca pana acum 2 saptamani nu scoatea nici un bazait enervant.

FUNDA! PLEASE HELP!

4 răspunsuri:
| kittuletz a răspuns:

Omg! in primul rand, bazaitul pe care il auzi in microfon te Exaspereaza! nu egzaspermeaza! In al doilea rand, este vorba de instalatia de impamantare! si nu cea de impamantire? cum ai spus tu. Un motiv bun ar fi lipsa placii de sunet, cred eu.

| anonimguy3 explică (pentru kittuletz):

Am asa am vrut sa scriu ma straight face, si cum ar trebui sa imi bag instalatie de impamantare?

| anonimguy3 explică (pentru kittuletz):

Pai eu stau la bloc nu la curte. sad