| TheGirlWithGlasses a întrebat:

AM NEVOIE DE AJUTOOOR!
Trebuie sa fac niste CD-uri cu muzica pentru cineva (si bineinteles nu poate astepta o vesnicie pana imi dau singura care e problema). Am intrat,ca de obicei cand fac CD-uri de pe laptopul meu Lenovo,la programul "muzica" din Start,apoi la "burn" si, desi am inserat deja un CD gol, imi spune "Please insert a writeable disc" file:///C:/Users/Andra/Desktop/New%20folder/pc.png

3 răspunsuri:
| Amylus27 a răspuns:

Poti sa descarci muzica care o doresti si sa o pui intr-un folder, apoi sa dai copy pe fiecare si sa le pui pe CD prin paste

| LinxCont a răspuns:

E un program bun http://www.starburnsoftware.com/products/starburn/editions
Se alege varianta din mijloc StarBurn Free, se descarca si se instaleaza. Merge foarte bine.

Poate CD-ul nu e gol sau e o defectiune la unitatea optica.

Eu cu Starburn am scris DVD-uri cu optiunea "Burn Data" si au iesit bine, fara erori.
Pentru CD audio cred ca merge optiunea "Burn Audio". Nu am folosit CD-uri audio pe CD-playere ca sa stiu daca e compatibil CD-ul scris in felul asta, dar e foarte posibil sa fie.

| TheGirlWithGlasses explică (pentru Amylus27):

Mersi dar i-am dat de capat dupa ce am pus intrebarea!