| Raven5 a întrebat:

am nevoie de ajutor.Nu mai pot sa instalez nimic pe telefon, desi pe cardul SD am 11GB liberi(din 14GB). Cred ca aplicatiile instalate se duc in memoria interna iar eu nu prea mai am memorie internahappy
Ceea ce vreau eu este ca aplicatiile instalate sa se duca direct pe card si nu stiu cum pot face asta.Imi puteti da un sfat?

Răspuns Câştigător
| mMatriXXX a răspuns:

Iti pui Root (despre asata gaseti pe google )
Altfel este imposibil)
Google socoate ca este mai bine sa le pastrezi in telefon, deoarece cardul se poate defecta si sa pierzi tot de pe el.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cu root, ca sa ai drepturi!

| lumaleguma a răspuns:

Nu ai cum sa bagi aplicaţii pe card.