| 2003Gabriela a întrebat:

Hey, TPU!... Am niste virusi, trojan se numesc, cu ce aplicatie pot sa-i sterg? ( p.s. pentru telefon, nu pentru calculator sau laptop) am instalate vreo 2-3 pentru anti-virus, dar nimic!
*Funda

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, NU este indicat să ai pe dispozitiv "2-3 aplicaţii anti-virus"!
Trebuie să ai un SINGUR antivirus!

În altă ordine de idei, dacă antivirusul nu poate șterge virușii respectivi, atunci singura soluție ( prin care se mai poate face ceva ) ar trebui să fie resetarea telefonului : "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Dacă ai telefon cu Android, îţi recomand Avast Free Mobile Security ( în română ), pe care-l poţi descărca de la linkul :
http://www.avastantivirus.ro/avast-mobile-security

https://play.google.com/......ps/details

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa numai un antivirus.Nu ai ce face cu trei antivirusuri.Fiecare il scaneaza pe celalalt si il poate vedea ca virus. Unde iti apare ca ai trojan?

| nutepriveste21 a răspuns:

Fara root, antivirusii sunt frectie! Daca malware-ul a patruns adanc in soft cred ca solutia e root sau resoftare.