| anonimaxxx95 a întrebat:

Hey TPU!
Am o imprimanta HP Deskjet 5150 series, iar ca sistem de operare pe laptop am Windows 8. Problema e ca dupa ce am conectat prima data imprimanta la PC a vazut-o si a instalat niste driver-uri(nu stiu sigur daca e corect asa) si cand i-am dat sa printeze a facut niste zgomote de parca ar printa, dar nici macar nu imi ia foaia. Prima data cand am deschis-o, fara sa ii dau vreo comanda, a scos o foaie complet alba. Inainte am folosit-o cu un PC cu Windows Vista si mergea, dar de atunci(1 an - 2 poate) nu am mai folosit-o. Presupun ca am tusul uscat, dar daca era doar asta cand ii dadeam sa printeze ceva trebuia sa scoata o foaie alba insa nu face nimic. Help me!
PS: Scuze ca am scris asa mult.

Răspuns Câştigător
| ultrassss a răspuns:

Daca driverele nu sunt instalate nu iti va trage niciodata foaia imprimanta se aprinde pentru ca e conectata la o sursa de curent si e normal sa faca acel zgomot incearca win7/xp la win 8 nu prea sunt drivere

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai cartusul ala mai e bun? In afara de faptul ca nu mai are cerneala? In plus de asta, nu stiu de ce-ti pui asemenea intrebari cand se stie foarte clar ca o imprimanta cu jet scrie prost si dupa ce sta 2 saptamani, dar dupa 1-2 ani?