| Sorin_Constantin_2000 a întrebat:

am o intrebare care ma macina de mult.Toate Socketurile de la placile video sunt compatibile intre ele? Si daca nu, care nu sunt conpatibile intre ele? (Pci express)

2 răspunsuri:
| songoku10002002 a răspuns:

Toate Pci express sunt compatibile intre ele. Sunt 2.0 si 3.0 placile video cu pci 3.0 merg si pe 2.0 dar nu la capacitatea maxima. La 3.0 e viteza de transfer mai mare. Exact ca si la USB-uri

| CVane a răspuns:

Atata timp cat placa ta este PCI-Express (2, 3,4) o sa se potriveasca, dar daca e mai veche(la fel si slotu) atunci se poate sa fie AGP, sau PCI iar in cazul asta nu o sa se potriveasca.