| Roxin_Alex_1989 a întrebat:

am o mare problema laptopul meu (HP compaq presairo cq 56)nu mai merge bine.il pornesc cand se incarca apare un ecran negru si iar se incarca (poate se restarteaza nu stiu)nu imi merge decat in safe mode.ce sa fac windowsul e de o zi reinstalat.

Răspuns Câştigător
| DragonyBlueStar a răspuns:

Da e HP laptopurile aste nu sunt bune dar sigur e o problema poate ai un virus ar trebui sa intrebi un informatician ce are si du-l la reparatii dupa o evaluare mai intai lasa-l sa il evalueze si sa iti spuna pretul dupa vezi tu cum faci BAFTA!

| r3ally a răspuns (pentru DragonyBlueStar):

Inainte sa spui ca laptopurile Hp nu sunt bune de nimic pot sa te intreb ceva? Ai avut tu personal Hp si ti-a facut probleme? Stiai ca este una din cele mai mari firme de calculatoare din lume? Crezi ca ar mai fi in top daca nu ar face laptopuri bune? Tu crezi ca daca iti iei un laptop de 200 euro te tine la fel ca unul de 4-500? Eu personal am Hp si nu as renunta la el!

| DragonyBlueStar a răspuns (pentru r3ally):

Da unchiul meu tatal meu au laptop Hp si foarte performante si s-au stricat deoarece nu rezista si sunt informaticieni si le-au aranjat e alt ceav de 4500 de euro dar unul mai putin de atat nu e asa de puternic ASUS si Mac sunt foarte bune bineinteles ca nu renunti l-a un laptop scump dar HP mai face probleme nu am zis ca e cel mai prost am zis cam zis ca nu sunt farte bune si stiu asta ca e in top dar mai face probleme.

4 răspunsuri:
| r3ally a răspuns:

Probabil e de la hard disk! ORICE LAPTOP poate avea probleme cu asa ceva! Incearca sa intri din bios sa ii faci un full test la hard disk si vei vedea daca e faulty sau nu!

| Blade82 a răspuns:

Reinstaleaza cu mai multa atentie...