| NoName234 a întrebat:

Am o mica problema: recent mi-am instalat pe laptop windows 10 versiunea beta (preview). Totul a mers perfect eram multumi de sistemul de operare. Dar recent nu mai pot deschide meniul start din stanga jos.Nu stiu daca am facut eu ceva sau daca e de la windows, dar primele saptamani nu am avut problema asta...
Daca stiti vreo rezolvare nu ezitati sa raspundeti.
PLS HELP!

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Rezolvare? DA stim! Reinstaleaza inapoi ce ai avut!

| gelu1970 a răspuns:

Windows 10 se pare ca o sa fie o castana si mai mare decat 8 si 8.1
rezolvare e simpla. instaleaza 7. orice versiune de 7 e mai indicata, cel putin pana la ora actuala, decat 10 care e in probe. il probeaza pe spinarea celor ca tine.

| Eduard619 a răspuns (pentru gelu1970):

Windows 8 este o versiune foarte buna windows 10 inca e in faza beta si din acest motiv majoritatea nu merg pe el.

| gelu1970 a răspuns (pentru Eduard619):

8 si 8.1 inca dau probleme celor ce utilizeaza acest so.
si nu din cauza ca e gandit in mod tampit ci din cauza erorilor si incompatibilitatilor. nu au cizelat acest sistem operativ si deja scot alta castana mare, ca sa nu scriu dovleac.
de la xp incoace singurul sistem operativ scos de Microsoft, si la care probabil au muncit persoane citave a fost windows7. pana si versiunea starter e de preferat uneia de 8.

| Eduard619 a răspuns (pentru gelu1970):

Eu folosesc windows 8 si sunt mult mai multumit decat de 7

| Eduard619 a răspuns:

Windows 10 nu este in varianta full deci poate avea o gramada de probleme pana la lansarea oficiala happy