| Gaby405 a întrebat:

Am o nelamurire legata de modulele WI-FI pentru laptop. Pentru inceput laptopul meu Toshiba nu are si bluetooth tocmai de aceea as vrea s-o schimb cu una si cu bluetooth. In primul rand as vrea sa stiu daca ar functiona bluetooth-ul daca achizitionez una si pe care ar trebui? Sa aiba si viteza de descarcare mare si bluetooth 4.0, imi puteti recomanda ceva?

FUNDAAA!

17 răspunsuri:
| Gaby405 explică:

Îmi poți explica motivul acestui comentariu? Bă, ma jur, unii stați in fata calculatorului, va plictisiți și comentați aiurea. Consider ca atâta timp cât întrebarea ti se pare stupida/fără sens o ignori, ni te apuci sa comentezi mult, prost și fără rost (sfapt pe viitor

| missfatadelatara a răspuns (pentru Gaby405):

1. Stau pe tableta laughing

2. Mai întâi citește-ți întrebarea și pune și tu puțină logică la lucru.
Cum sa aibă calculatorul ceva ce nu poți folosi?

| Gaby405 explică (pentru missfatadelatara):

In primul rând e laptop, și in alcoolemie hai pa ca.mi faci nervi

| missfatadelatara a răspuns (pentru Gaby405):

Mai fă-ți o dată alcooltestul poate îți iese normal de data asta și nu mai enervezi lumea degeaba.

| Gaby405 explică (pentru missfatadelatara):

Baaai asta, vezi ca tu ai inceput, ia-o mai usor cu glumele astea ca nu sunt pusti ca tine sa-ti inghit tie rahaturile astea, hai inchide ca te sun eu, ca poate ai treabawinking, te bagi in seama aiurea, adolescenti plictisiti si fara viata (unii)

| missfatadelatara a răspuns (pentru Gaby405):

Baaa tu ăsta dacă vrei sa știi am terminat si facultate, nu doar 8 clase ca tine.

Dar asa sunt copii din ziua de azi, îmbuibați cu telefoane și tablete pe care știu sa le folosească numai pentru selfiuri.

| Gaby405 explică (pentru missfatadelatara):

Fix d-aia nu puteam dormi eu la noapte, ca nu mi-ai spus ca ai faculatea terminata, sunt la liceu clasa a-12-a apropo, ma rog, hai ca intindem discutia mai mult decat ar trebui, comentariul tau nu-si avea rostul si cu asta inchei.
O seara placuta!

| missfatadelatara a răspuns (pentru Gaby405):

Noapte buna mai departe puștiu.winking

| Laurentiu340 a răspuns:

Ce model de laptop ai? Toshiba si mai cum?

| Gaby405 explică (pentru Laurentiu340):

Toshiba c660-2c7, conteaza si marca laptop-ului?

| Laurentiu340 a răspuns (pentru Gaby405):

Marca nu conteaza, l-am gasit, ce windows rulezi acum?
sa-mi apui daca e pe 64 sau 32 de biti! happy

| Gaby405 explică (pentru Laurentiu340):

Rulez Windows 10 Pro 64 bit. As dori sa stiu mai multe detalii despre modulele de retea in general, gen viteza de descarcare, versiunea de Bluetooth

| Laurentiu340 a răspuns (pentru Gaby405):

Inca ceva cred ca tu ai bluetooth integrat in placa wifi dupa cum zice si Toshiba:https://imgur.com/a/myvDr
deci nu trebuie decat sa ai instalat driver-ul atat daca nu vezi nimic in device manager cu bluetooth incearca sa apesi pe fn+f12 si ar trebui sa se activeze si bluetooth cat despre viteza si ce versiune e n-am idee probabil versiunea e bluetooth 4.0 asa e si la mine!

| Gaby405 explică (pentru Laurentiu340):

Nu are, m.am interesat pe net si nu are, eu voiam in primul rand sa stiu daca ii cumpar o placa de retea cu bluetooth merge?

| Laurentiu340 a răspuns (pentru Gaby405):

Merge, de ce nu, happy am eu un atheros ar956 wifi adapter si bluetooth ar3012 si imi merge wifi-ul si bluetooth perfect nu am treaba cu ele!winking
acum de viteza de transfer nu stiu cat ar fi de fapt nici nu m-am interesat oricum nu ai treaba cu placa asta cauta si tu detalii pe google happy

| Riciard a răspuns:

Iti poti lua un adaptor wi-fi de la tp-link cu o antena care se conecteaza la usb. Si de ce ti-ar trebui bluethoot la laptop nu stiu.

| Gaby405 explică (pentru Riciard):

Sincer, ai înțeles măcar întrebarea? I don’t think so...