| Pitbull41 a întrebat:

am o porblema, cand vizionez un video-clip pe Youtube in formatul full screen imi apar niste bari negre sus si jos, uitati o poza sa intelegeti mai bine http://imgur.com/89WNjto acum intrebarea mea este cum pot scapa de acele bari, pe pc-ul fratelui meu se vede normal in full screen fara acele bari dar el nu a umblat la nimic gen setari etc, nu stiti cum pot rezolva problema am citit unde-va ca e ceva cu Adobe, am instalat acel program si nimic, dau funda si vot celui care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Probabil ecranul tău are raportul de aspect 4:3 iar clipul e în format 16:9. Nu ai ce-i face; dacă vrei să-l vezi cum trebuie, pune un monitor (extern) cu același raport de aspect - 16:9.