| 12stefy a întrebat:

Am o problema cu internetul. Acum aproape o luna mi-am cumparat un laptop nou (Lenovo g505). Internetul a mers bine vreo 2 saptamani, apoi intr-o zi s-a oprit pur si simplu. Imi arata ca sunt conectat la wifi, dar nu puteam sa incarc nicio pagina. Doar pe laptopul meu nou nu mergea, pe celelalte laptopuri sau telefoane din casa mergea bine. Am folosit system restore si l-am rezolvat. Dupa a trebuit sa dau undo la system restore pentru ca nu imi mergea o aplicatie. In fine, internetul tot a mers bine.

Acum cateva zile a inceput sa se blocheze din cand in cand. Merge bine cateva minute sau zeci de minute, apoi se deconecteaza vreo 10-15 secunde, apoi iar isi revine. Am cautat pe google si am incercat asta: am deschis o fereastra Run in care am scris "ping google.com /t" si alta fereastra in care am scris "ping default-gateway /t" (inlocuind 'default-gateway' cu adresa de pe pc-ul meu). Cand se deconecteaza internetul, apare in ferestre "Request timed out". Cineva zicea ca daca apare in ambele ferestre in acelasi timp, problema e de la wifi, iar daca apare doar in fereastra cu google, problema e de la laptop. Mie imi apare in ambele odata, dar nu vad cum ar putea fi problema de la wifi din moment ce merge pe alte laptopuri perfect. Vreun sfat?

1 răspuns:
| xXIsabelaXx a răspuns:

Probabil ca ai multi virusi in laptop, du-te la un specialist si de acolo va sti el ce sa faci.Succes! happy