| sammy7 a întrebat:

am o problema cu stickule la 8 gb am ajuns la 5 mb.Ce sa fac? am facut mai multe formatari dar tot nu merge.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

E posibil sa ai doua partitii pe stick, una de 5Gb, iar celalalt restul.
Deseori, o partitie este "vazuta" ca un CD. Urmareste numarul unitatilor in "My Computer" cand este bagat stick-ul, respectiv cand e scos.

Totodata

6 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Am patit si eu ceva de genu si cu un tutorial de genu am rezolvat: https://www.youtube.com/watch?v=5zM1QpUem08

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click dreapta pe start(windows 10) sau click stânga pe start, click dreapta pe computer(windows 7 sau XP), disk management, unul din acele drive-uri văzute e stick-ul, te prinzi tu care, vezi să nu confuzi stick-ul cu alt drive, îl poți scoate și băga la loc ca să te asiguri. Ștergi toate partițiile ce le vezi pe el acolo și creezi una nouă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Windows e mai prost de felul lui, la stick-uri amovibile Windows Explorer arată decât prima partiție.

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Am stick cu 3 partitii si toate se vad, inclusiv sub wXP, w7 sau w10.
Totul depinde de felul cum a fost partitionat si ce partitii s-au facut pe el (ca la hard disk-uri).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

E văzut ca HDD extern dacă nu mă înșel?

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Asemanator.
Ai nevoie de un program de partitionare, care sa "vada" si stick-ul (ca un hdd extern), ca sa poti sterge toate partitiile si sa faci si formatezi o singura partitie de 8Gb (Fat32).
"EaseUS Partition Master" (win) este foarte bun pentru acesta.