| YourEternalLove a întrebat:

Hey, TPU, am o problema la telefon nu am semnal la el si orce ai fac nu merge ce sa fac ce ma sfatuiti ajutati-ma va rog, dau funda. Pentru cel mai bun raspuns

9 răspunsuri:
| Deea_4113 a răspuns:

Stingel.lasal asa vreo 2 minute si apoi aprindel din nou...sau scoatei bateria si bag-o din nou ...si o sa-ti mearga.si mie mi s-a intamplat sa nu mai am semnal si am scos bateria si mi-am aprins telu:* bye

| TutiQ a răspuns:

Ai problema cu cartela, nu cu telefonul. S-a demagnetizat, sau ceva de genul asta. Mergi la Vodafone, Orange sau ma rog, la magazinul retelei carei apartii si iti va schimba cartela. Vei avea in continuare acelasi numar. Din cate stiu, prima data nu costa nimic inlocuirea cartelei. Incepand cu a doua oara, platesti 15 lei sau ceva de gen.

| TasteTheRainbow a răspuns:

Buna! cel mai probabil ti s-a strcicat cartela, am patit si cu de 2 ori, du-te si schimba-ti cartela; sau inceraca cu alta cartela intai, daca ai posibilitatea, si vezi daca merge, ca sa nu te duci degeaba.

| Minnie a răspuns:

Cand cade reteaua fara niciun motiv inseamna ca s-a defectat sim-ul. Trebuie sa te duci la o sucursala a firmei tale de telefonie si ii spui problema. Daca doresti alt sim dar cu acelasi nr te costa 7 euro si ti-l da in cateva minute dar trebuie sa raspunzi la niste intrebari care vor dovedi ca e sim-ul tau: cand l-ai incarcat ultima oara si cu cat, cand l-ai activat, ce optiune ai etc... Daca doresti alt numar de telefon cumperi alt numar. Daca ai abonament cred ca ti-l schimba gratis, nu sunt foarte sigura, doar din auzite.

| alexandra5251 a răspuns:

Buna,incearca o alta cartela si vezi daca ai semnal.

| Gabi1335 a răspuns:

Ai o problema la telefon... dar ce telefon? mai multe informatii.

| BackAgain a răspuns:

Esti intr-o zona fara semnal sau ai fost. Incearca sa-l reaprinzi din cand in cand pana iti revine semnalul, va reveni rl cand iesi din zona aceea.

| YourEternalLove explică:

Nu e nimic din ceea ce mi-ati spus e ceva din telefon am incercat si cu cartela de oringi si cosmote si degeaba si cu stinsul telefonului si cu schimbarea locului si nimic

| Onuț_Onuț_1996 a răspuns:

Și dacă nu ai cum să îți scoți bateria pentru că este un telefon nou la care nu mai ai acces la componentele telefonului, ce să îi mai fac? Își revine după ce îl oprești și îl reaprinzi dar după tot cade și nu mai vine de loc. M-am gândit la o eventuală înlocuire a cartelei sim pentru că am introdus cartela prietenului meu in telefonul meu și el avea semnal, dar cartela e nouă e la mine doar de trei luni maxim