| Patricel13 a întrebat:

Am primit un telefon Samsung Galaxy Core 2 si nu stiu cum se face captura de ecran. Va rog sa ma ajutati! Dau fundita, promit!

Răspuns Câştigător
| EmmaMrn a răspuns:

Buna. Apasă butonul de oprire si butonul din josul telefonului in acelasi timp.
Funda?

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Se apasa butonul home si power(pornit oprit) in acelasi timp si se tin apasate mai mult, poate chiar secunde bune pana se aude un sunet sau apare un chenar alb, semn ca a avut loc captura. Totul e ca ambele butoane sa fie apasate cat mai exact in acelasi timp, altfel fie apare pagina home, fie se opreste ecranul. Apoi dupa ce au fost apasate se tin mai mult pana se face captura. Pozele se pot vedea in galeria de imagini - au un dosar al lor.

| Dumitriu_Cosmin_2000 a răspuns:

Apesi in acelasi timp home button si power button! Sper ca te.am ajutat happy