| balu a întrebat:

am si eu o intrebare. Daca ai un PC slab iti afecteaza viteza netului?
Eu am o conexiune fibra optica, dau funda celui care imi raspunde

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Da, viteza de download poate fi afectata si de configuratia pc-ului deoarece timpul de acces este ingreunat de capacitatea mica de calcul a pc-ului. Si un hard foarte slab poate influenta viteza internetului.

| AndreeaP99 a răspuns:

Da poate, daca ai o placa de retea slabuta sau daca pc-ta se misca greu in general, chiar daca netul e rapid, tot greu va merge pentru ca merge greu si in mod normal!

| Detanatar a răspuns:

Cum spun comentariile anterioare, intr-adevar PC-ul influenteaza asupra vitezei internetului. Daca insusi folderele gen "My Computer" se deschid greu, desigur ca si siteurile se vor deschide greu.Si in genere calculatorul ar frana, mai ales daca ai conectat un internet puternic.

| OvITpU a răspuns:

Salut
viteza de download/upload nu o afecteaza dar traficul da pentru ca se misca mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi de la placa de retea sau de la router.