| anonim_4396 a întrebat:

Detin un PS3 de 12 Gb si nu imi ajunge memoria deloc. Am instalat pe el doar 1 joc care imi ocupa aproape tot spatiul. Intrebarea: pot folosi orice HDD extern pentru PS3 sau exista hard diskuri externe speciale pentru el? Funda! happy

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1. Poti sa conectezi orice hdd extern la ps3.
2. pentru ce vrei tu, poti sa iti cumperi si 65536 hdd-uri externe, ca tot degeaba. tu ai nevoie de un hdd intern.
O lista cu hdd interne compatibile ai aici http://bit.ly/1eBDeJr (de altfel orice hdd sata de 2.5 inch e compatibil)

4 răspunsuri:
| Dorian_Dory_1996 a răspuns:

Pai si hdd'u extern la ce ma ajuta daca il conectez? Ca la Xbox 360 am vazut ca merge.

| sltlp a răspuns (pentru Dorian_Dory_1996):

Foloseste butonul raspunde ca sa imi apara o notificare pe mail cand raspunzi.
La xbox e altceva. Xbox permite asa ceva, insa la ps3 nu poti sa faci asa ceva. oricum, hdd-ul intern e mai ieftin si mai rapid decat un hdd extern.

| Dorian_Dory_1996 a răspuns (pentru sltlp):

Scuze, dar asta e prima mea intrebare pe TPU happy Am incercat cu un stick si mi-am dat seama ca nu merge, mersi oricum pentru site big grin si daca imi iau hdd de 2.5 trebuie sa il inlocuiesc pe asta de 12gb si sa imi desfaca PS3, nu? :/

| sltlp a răspuns (pentru Dorian_Dory_1996):

12gb sunt interni, sub forma de memorie flash. TU acum nu ai un hdd. Tu, dupa ce cumperi hdd-ul o sa faci pui hdd-ul dupa aceste instructiuni http://youtu.be/-iOlupRFH6g?t=2m25s (nu se anuleaza garantia), si poti face tu asta, pentru ca nu e prea greu. (sau daca vrei sa cumperi si carcasa metalica la hdd, ca standard nu are, si mai costa 40 lei, insa poti improviza ceva ca in primul videoclip: https://www.youtube.com/watch?v=xwTo-E-3hTE ).