| Calin_Ionut_1980 a întrebat:

am si eu o intrebare: Recent mi-am cumparat o tastatura ASUS si pe butoanele F1, F2, F3, F4 etc apar niste semne...adica daca apas F1 calculatorul se pune in modul Sleep, daca apas F2 imi intra pe google etc. Intrebarea mea este: Cum dezactivez aceste taste, adica in unele jocuri am nevoie de tasta F1 si daca o apas mi se stinge PC-ul. Ce trebuie sa fac? PS: Am Windows 10. Multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu în Bios ai opțiunea hotkey, dai dezactivare. Iar dacă vei vrea taste speciale apesi fn + tasta corespunzătoare.