| NoOneLove a întrebat:

Hey TPU.Am si eu o problema.Am telefonul nokia 7230. Si nu inteleg ce are. Mi se inchide si cand apas pe butonul rosu ca sa il deschid, se lumineaza ecranul si apare NOKIA, cum apare la telefon cand se deschide si mi se inchide la loc adica pur si simplu se deschide putin si se inchide la loc si am incercat de multe ori si asa face.Si tin sa mentionez ca aveam memoria plina inainte de toate astea si cand faceam poze imi spunea,, Imposibil de inregistrat in cartela SIM,, ceva de genu asta dar poza se salva adica nu se stergea.Si cand mai deschid telefonul rareori imi apare,, nu exista cartela SIM. Porniti telefonul si fara cartela SIM?,, si nu stiu ce sa ii fac, cum sa il deschid? Plz raspundeti urgent. Multumesc

1 răspuns:
| IancuSilviu a răspuns:

Cum naiba sa inregistreze pozele in sim laughing. simu e cartela de contacte happy ia baga-l la incarcat si lasa-l vreo 6 ore si incerca dupa

scoatei simul sufla putin pe el si baga-l la loc
fa asa si cu micro sd (Cardul de mem )

daca nu merge du-te si fa-ti un resoft la el ca nu costa mult