| Gaby405 a întrebat:

Am și eu o problemă cu televizorul meu Samsung. Este prima generație de televizoare LED de la Samsung iar când îl folosesc pe post de monitor prin cablu Hdmi imaginea nu este afișată corespunzător. Dacă îl las pe rezoluția nativă (1280x720) toate marginile sunt în afară, de aceea trebuie să-i dau o rezoluție mai mică (1176x664). In schimb dacă folosesc portul VGA nu am nicio problemă. Mă poate e ajuta cineva?
FUNDA!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Vezi in meniul tv-ului ce setari de scalling ai pentru hdmi.

| Gaby405 explică (pentru Intruder19):

Nu mă ajută nimic, am doar o opțiune pentru 4:3 dar la fel se vede. Există vreun meniu secret de unde pot regla manual din televizor?