| dinucristian2000 a întrebat:

am si eu o problema...
saptamana trecuta un prieten mi-a dat un pc mai vechi de care nu mai are nevoie. totul ok pana la racire este un pentium 4 socket 423 nu 478 sau 775. e 423 si as avea nevoie de un cooler cu radiator pentru el. ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| monsterRyder a răspuns:

Sigur nu ai un model mai...ciudat? Ca asa am si eu o placa de baza+procesor Intel I3 Socket 1556(cred ca asa se numea.) care erau aduse din America.Am cautat, nu am gasit informatii concrete, eu spun sa iei o placa de baza noua+procesor.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Din pacate aceste coolere nu se mai gasesc la magazinele online cum ar fi EMAG, Pc Garage sau MediaDot. Inttra si tu pe Olx.ro, Tocmai.ro sau Okazii.ro si vei gasi aceolo o gramada de coolere SH de care ai tu nevoie.

| dinucristian2000 explică (pentru Jipa95):

Am cautat pe olx si tocmai si okazii si toate site-urile sh, am intrebat prietenii nimeni nu are nici un cooler 423... din cate am citit pe net se zice ca aceste modele de p4 nu s-au vandut asa de bine si le-au scos, chiar foarte repede (1 an). 2000-2001 si la noi in Romania nu s-au vandut multe cu toate ca procesorul e unul robust. o sa continui sa caut