| StefaniaM a întrebat:

am un Htc One M8 si astazi i-am spart ecranul straight face. Cat ar costa repararea lui? Mentionez ca s-a spart numai sticla, touchscreenul e ok.

4 răspunsuri:
| Mykymu a răspuns:

Aproximativ 30 lei.

| StefaniaM explică (pentru Mykymu):

Numai 30 de lei? De unde ai informatia asta (daca pot intreba). Nu inteleg deoarece un coleg care are un Orange Reyo si si-a spart ecranul, a dat 120 de lei, desi si lui ii mergea touchul perfect, iar apoi ma intreb cum ecranul de plastic al unui telefon costa mai mult decat unul de sticla. Poti la M8 sa schimbi numai sticla? Scuze, chiar nu sunt in domeniu.

| Mykymu a răspuns (pentru StefaniaM):

O prietena si-a scapat telefonul (Samsung S Duos) si i se vedea pe ecran dar nu putea umbla pe el. Si pentru schimbul ecranului i-a luat doar 30 lei.
La a doua intrebare: Cauta raspuns la un magazin care se ocupa cu asa ceva, nici eu nu prea stiu. Succes.

| Trollerul a răspuns:

Nu costa 30 de lei laughing, si eu mi-am spart sticla la s3, si m-a costat 230 de lei inlocuirea. Conteaza si telefonul, si HTC m8 este un telefon destul de nou deci cred ca mai mult de vreo 300 de lei nu o sa te coste.