| Vectra1 a întrebat:

Am un laptop : 4 gb ram, Procesor Intel pentiumR (2 cpus ) 1.9 1.9 ghz si placa video slaba... ( Intel hdr graphics pentium) si as vrea sa va intreb ce windows ar face ca jocurile sa nu imi mai mearga scadat ( gen cs go, dota 2 sau fifa 14 ).Am windows 7 ultimate 64 bit.Ce windows este cel mai bun pentru jocuri?

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Tu vrei sa joci CS GO pe un laptop cu dual core vechi si slab si placa video integrata Intel? imi pare rau pentru tine dar nici windows xp nu te ajuta! Nu suporta mai mult de directx9 si la jocurile astea mai noi chiar nu te ajuta... cu cate fps iti merge cs go si fifa 14 pe 7? pe xp s-ar putea sa-ti mearga putin dar foarte putin mai bine! Fa update la drivere, instaleaza-ti driverpack soulution de pe drp.su pentru asta, gratis si de incredere, de acolo am si eu driverele... 8.1 la jocuri este mult mai bun decat 7, testat de mine! Gta 4 imi mergea la 30 fps media pe maxim pe 7 x64 si pe 8.1 x64 imi merge la 40 fps, aceleasi setari.

| Vectra1 explică:

Si de ce? vreau sa stiu de ce imi sugerati acel windows

| fiara14 a răspuns:

Xp este cel mai bun el pentru asta a fost creat

| Adi009 a răspuns:

7 e cel mai bun sau 8