| TheBlueDragon a întrebat:

Am un laptop Acer Extensa 5230E si vreau sa adaug memorie RAM.Sa o fac de 2GB.
1)Vreau sa stiu ce producator/ce memorie pot sa adaug.Adica sa fie compatibila cu celalalte piese.
2)Daca ii adaug o memorie de 2GB pot sa joc Euro Truck Simulator 2?
Multumesc big grin

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Dar nu deja 2 GB de RAM? Asta e memoria compatibila pentru laptop:
http://www.crucial.com/store/mpartspecs.aspx?mtbpoid=55694146A5CA7304
Poti juca ETS 2.

| Generalul a răspuns:

Poti sa-i pui inca 2 GB ram dar doar DDR2 la 667 MHz. Pentru jocuri e posibil sa ai nevoie si de o placa video mai buna, nu doar de mai mult ram...

| TheM4A1 a răspuns:

Sall@@! Ca sa te pot juca euro truck simulator 2 trebuie sa ai placa video mai mare maximi de 1, 2 gb sa daca nu 1, 5 sau 1 maxim rami is pentu viteza jocului si a calculatorului Placa video e pentru grafica mai buna si daca nai cerintele minime ce scrie in site de unde ti-ai luat jocu inseamna ca nu merge! de multe ori unele jocuri merg chiar daca nai cerintele minime, dar iti va merge greu si in reluare... PA
Bafta!