| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Am un laptop Asus (procesor: Intel Core i3-3217U CPU @ 1. 80GHz memorie RAM:4GB placa video:NVIDIA GeForce 720m), vechi de cam 4 ani. Bateria e moarta, iar incarcatorul original mi s-a stricat, asa ca il tin in priza non-stop cu un alt incarcator. Imi merge bine, dar cand incerc sa deschid orice joc se inchide brusc. Care ar putea fi problema?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta se vede la un service nu se poate afla telepatic virtual, parerea mea este ca cand intra in joc se consuma mai mult curent cum nici e incarcatorul lui original se inchide

| ziftode a răspuns:

Overheating-ul nu ar trebui sa se comporte asa, adica ori iti crapa jocul, ori merge cu viteza melcului turbat rau ori iti da erori, si in orice caz 1. il simti ca e fierbinte si 2. nu o face imediat, intai merge tot mai greu

ce spui tu pare a fi din sursa, in cazul tau incarcator, e posibil sa nu mai faca fata la consum, iar asta e consecvent si cu faptul ca uneori merge, alteori nu

| Cinevacatoatalumea explică:

Ieri dimineata puteam sa ma joc, dar seara cand am incercat iar, mi s-a inchis. Am crezut ca o fi de la overheating. Am incercat si dimineata asta si s-a intamplat acelasi lucru.

| Alphahkbg a răspuns:

Sti ca trebuie sa il cureti de praf nu :?
ca atunci cand intri in joc se creaza o solicitare si da ca e praf mult blocheaza functionarea corecta si se suprasolicita ca mai apoi sa se inchide automat ca nu face fata

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Alphahkbg):

Imi merge in 800x600 si nu la rezolutie normala =-=

| Alphahkbg a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Nu are legatura rezolutia cu problemele de performanta rezolutia o poti rezolva reinstaland driverele sau actualizandule