| Gaby405 a întrebat:

Am un laptop Toshiba caruia i-am instalat Windows.ul din nou si as vrea sa stiu cum pot face sa am acel logo de la Toshiba in proprietati in My Computer si sa am acel meniu cand tin apasat pe tasta "fn".

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In acest caz, n-ai nici dovada licentelor pentru windows si programele instalate.
CD-urile originale au seriile si hologramele de autentificare.
Sigla (logo-ul) Toshiba au fost cuprinse in versiunea distribuita cu laptopul comercializat.

N-am inteles, de ce ai instalat alt windows, nelicentat, daca ai dat bani pe cel original?
Pe laptop ai avut instalat si un program de recuperare, cu care ai avut posibilitate de a reseta sistemul la starea cum a venit, "de fabrica".

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

N-ai instalat windows-ul din nou, ai instalat altul, aiurea!
Trebuie sa instalezi windowsul si programele Toshiba ca sa fie la fel, adica cele primite pe CD /DVD cu laptop-ul impreuna, cand l-ai cumparat.

| Gaby405 explică (pentru Bula):

Pai asta zic, ca CD-ul nu-l mai am

| Gaby405 explică (pentru Bula):

Pentru ca el a venit din fabrica cu Windows Vista si am optat pentru Windows 8.1