| dante99 a întrebat:

Hey tpu..Am un PC mai vechi care are 2 placute de ram(ddr1) pe care scrie Pc 2100, 266 mhz... daca ii cumpar ram de tip Pc 3100, 400 mhz se potriveste? PS raspundeti doar daca stiti happy

Răspuns Câştigător
| GhostSura a răspuns:

Nu se potrivește, trebuie să ii cumperi plăcute ram 2100, 266 mhz să se potrivească cu pc-ul tău. Altfel nu va funcționa treaba. Succes!

3 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Instaleaza Aida64 sau Everest Ultimate Edition si la Motherboard->Chipset->Supported Memory Types iti scrie exact tipul de RAM suportat.

| CPAElites a răspuns:

Nu merita sa investesti in acel pc.
E antic, procesorul este depasit, acel pc este inutilizabil.
https://www.diabloscomputer.ro/

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu se potrivește și nu are rost. E destul de vechi pc-ul.