| Panteraa a întrebat:

Am un telefon LG gs290. Problema este urmatoarea. Cand vreau sa imi pun o imagine de-a mea pe ecran sau ecran blocare nu ma lasa decat unele. Eu am lungit un pic pozele ca se ocupe tot ecranul ca daca pun una normala ramane un spatiu alb sus si nu vrea sa se vada. Pana acum a mers dar de aseara imi zice memorie insuficienta pentru salvare. De ce? straight face Cum pot rezolva?sad

13 răspunsuri:
| revers1 a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu cu telefonul LG gs290 pana acum a mers sa pun imagine de fundal acum nu mai merge nu stiu de ce am formatat cardul si telefonul si nimic aceiasi problema ce pot face?

| revers1 a răspuns:

A ceiasi problema o am si eu cu telefonul LG gs290 pana acum a mers sa pun imagine de fundal acum nu mai merge imi zice memorie insuficienta dar in memoria telefonului nu am nimic am formatat telefonul si cardul si nimic aceiasi problema. Ce fot face?

| Panteraa explică (pentru revers1):

Eu am mutat cateva melodii din memoria telefonului pe card si apoi a mers. La tine nu stiu ce are daca nu ai nimic in memoria telefonului si ai si formatato. Mai incearca, poate merge.

| revers1 a răspuns:

Problema este ca memoria telefonului este goala dar tot nu merge cert este ca pana acum ceva timp a mers sa pun acum de ceva timp nu mai merge poate am virus ceva. Cum as putea sa--l sterg?

| Panteraa explică (pentru revers1):

Pai scaneaza telefonul si daca iti arata ca ai vreun virus stergel

| revers1 a răspuns (pentru Panteraa):

Pai cum?

| revers1 a răspuns:

Pai cum?

| Panteraa explică (pentru revers1):

Intri in antivirului pe care il ai (daca il ai) si dai la scanare media. Trebuie sa ai telefonul conectat la calculator prin USB.

| revers1 a răspuns:

Si daca nu am antivirus fara nu se poate?

| revers1 a răspuns:

Si daca nu am antivirus? ce pot face

| Panteraa explică (pentru revers1):

Fara antivirus nu cred ca poti face ceva. Poti sa il duci la un loc specializat in asta.

| LambOfGod a răspuns:

Memoria telefonului e de vina. daca nai memorie suficienta in memorie sistem.nu poti.mai sterge din chesti.eu am LG gs500 si stiu de ce nu poti.un prieten are aceiasi problema.din cauza unui virus nu ii mai citeste memoria telefonului.scrie 0/0.

| Panteraa explică (pentru LambOfGod):

Si cum as putea detecta daca am vreun virus si cum sa il sterg?