| Didyshor29 a întrebat:

Amsi eu o problema cu wifi.ul pe laptop..De cateva zile nu se mai conecteaza la wifi.Imi arata doa ca gaseste reteaua, si cand dau click pe Connect imi apare un semnul exclamarii jos in colt si imi zice ca nu se poate conecta. Se mai conecteaza uneori insa nu ramane asa mai mult de 5 minute, si are foarte putin semnal, chiar daca e langa modem. Din cauza modemului nu e pentru ca pe telefon imi merge fara probleme.Din cauza placii de wifi nu cred ca e. daca era imi aparea eroare cand aprindeam laptopul. Mi.am reinstalat si windows.ul ( windows 7) si toate driveredar degeaba.

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Incearca sa te conectezi la alt modem, sau la alta retea. Mergi la cineva si conecteaza-te la wireless-ul de acolo, si vezi daca merge. Suna la provider-ul tau de net, si spune-i problema.

| Didyshor29 explică:

@Ineys Am incercat sa ma conectez si la alt router, degeaba. Pe telefon imi merge perfect wifi.ul. Mi s.a spus ca am nevoie de un update la placa de wifi.un update care nu reusesc sa.l gasesc