| Carasin a întrebat:

Hey TPU.
As dori să-mi comand o husa de pe AliExpress pentru Xiaomi redmi 8 pentru că găsesc numai huse de silicon, in cat timp ajunge comanda? Este greu sa comanzi cu cardul?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, trebuie sa scrie pe aliexpress, cand cumperi.
Cum toata marfa dupa aliexpress vine din China, transportul poate dura intre 3 si 8 saptamani.

| GPA a răspuns:

Nu faci plata direct cu cardul! Faci plata prin intermediul PayPal/Skrill pentru a reduce riscul de fraudă, fără a-ți expune în mod direct datele bancare.
Plata cu PayPal se face în siguranță!
În principiu, depinde din ce depozit vine comanda. Dacă alegi și un serviciu de curierat rapid (Nu Poșta Română) atunci comanda ta poate ajungi și într-o săptămână.
Urmărește starea produsului achitat prin AWB : https://m.17track.net/ro sau direct de pe site-ul serviciului de curierat ales.

| DaCumSaNu a răspuns:

Este usor sa comanzi cu cardul. Completezi datele cardului (numele, numarul de pe card, data de expirare) si eventual o sa primesti un mesaj pe telefon pentru a se confirma identitatea detinatorului. Comenzile mie imi ajung in general intr-o luna. Uneori ajung si mai tarziu, dupa o luna si o saptamana cam asa. Au existat si cazuri in care au venit dupa aproape 3 saptamani. Daca nu ai postas trebuie sa te duci si tu la posta cu buletinul sa verifici daca a ajuns.