| BlueTigerXD a întrebat:

Hey tpu.Azi mi-am instalat windows 10. După ce s-a instalat ecranul desktop s-a facut negru.I-am dat în rest art dat la fel, ecran negru si săgeata.Ce sa fac? Da astept pana maine? (Nu am loc de Cd)

Răspuns Câştigător
| saidkique a răspuns:

Fa un clean install de win 7 si lasa-l asa. Eu am asteptat cateva minute dupa ce am instalat win 10 ca sa ma bage pe desktop. Merge ca vantul, probabil a facut un conflict la instalare in cazul tau. Succes!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da, asteapta, lasa-l la dospit...noaptea e un sfetnic bun!

| gelu1970 a răspuns:

Acesta e raspunsul dat acum doua zile unui utilizator TPU:
Esti unul in plus din cei ce au luat plasa cu windows 10.
scuze...
castana 10

| Black00 a răspuns:

Cred ca pc tau nu suporta windows 10, mai asteapta pana maine, daca nu, incearca sa-ti pui win 7(much better)

| BlueTigerXD explică (pentru saidkique):

Cum fac clear install daca ecranul e negru?

| BlueTigerXD explică (pentru saidkique):

Cum fac clear installbdaca daca ecranul e negru?

| saidkique a răspuns (pentru BlueTigerXD):

Intri in BIOS si cauti setarea in care PCul ia ordinea bootabilelor. Te duci la un prieten si iti bagi Windows 7 pe un stick(il faci bootabil cu programe gen Daemon Tools) si pe PCul tau setezi in bios prima optiune de boot sa fie USB. Cauta in manualul placii de baza cum sa faci asta, apoi iti instalezi frumos Win7 si gata happy